12 lip 2013

Festiwal Róż w Ogrodzie Botanicznym

Lipiec jest miesiącem róż, prawda?
W najbliższy weekend, 13-14 lipca, w Ogrodzie Botanicznym UW w Warszawie organizowany jest XI Festiwal Róż. Więcej informacji tutaj....
Nawet jeśli nie znajdziemy czasu w ten weekend, warto odwiedzić różankę w Ogrodzie Botanicznym w Alejach Ujazdowskich, może przy okazji spaceru do Łazienek?
Na cudownie nasłonecznionych rabatach zgromadzono różnorodną kolekcję róż. Wiele odmian, to odmiany wyselekcjonowane jeszcze w latach 60-tych, także przez polskich hodowców. Inne odmiany to gorące nowości - jak angielskie "nowoczesne" róże rabatowe.
W takiej kolekcji, każdemu coś wpadnie w oko szczególnie. Moje faworytki to drobnokwiatowe róże okrywowe, w tym roku dosadziłam też kilka u siebie. A tutaj, przyciągają wzrok tworząc bujną wielokolorową kępę.
Trudny wybór: która najładniejsza? Od góry odmiany: Macyoumis, Star Profusion, Tommelise.
Z drugiej strony, trudno przejść obojetnie koło wspaniałych, wielkokwiatowych róż rabatowych:
Od góry odmiany niezawodne, polecane przez miłośników róż: Meichimere (Carina), Graham Thomas, Ausblush (Heritage).
Odmiana: Dorrit.
Poza wydarzeniami związanymi bezpośrednio z różami, Festiwal Róż to wiele atrakcji florystycznych a także edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Naprawdę, warto skorzystać!

4 komentarze:

 1. rzeczywiście piękne są różyczki okrywowe, bardzo romantyczne i subtelne rośliny :) pozdrawiam i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Magdo, właśnie wróciłam z Ogrodu Botanicznego! Co za traf; w aparacie kilkadziesiąt zdjęć. Też lubię drobnokwiatowe, okrywowe. Szcególnie takie o "piwoniowych" pączkach, np. w Ogrodzie zauważyłąm odm. "Muttertag', 'Perla de Alcanada'.

  OdpowiedzUsuń
 3. Och pech chce , że mieszkam w Gdyni a nie Warszawie - poszłabym z pewnością .

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie, ogród botaniczny. Jeszcze mnie w tym roku nie było. Co prawda w krakowskim, ale zawsze jakiś malowniczy chaszczyk się znajdzie.

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...