1 wrz 2013

Wrześniowe wrzosy

Wybraliśmy się na krótki wyjazd na Mazury. Przełom sierpnia i września to czas kiedy kwitną wrzosy. W wielu miejscach, kwiaty wrzosów w zasadzie już przekwitały, ale znaleźliśmy także wspaniałe wrzosowiska w pełni rozkwitu.
Pomimo lekkiej nostalgii związanej z upływem kolejnego lata, delikatne fioletowe kwiaty zachwycają mnie swoją subtelnością.
Niekiedy żółknące paprociowe liście dodają kolorytu, choć ich kolor jest bardziej jesienny niż letni.
W ogrodzie mam kilka krzaczków wrzosów o kolorze prawie naturalnym. Te właśnie lubię najbardziej, choć odmiany o innych kolorach listków i kwiatów też są bardzo dekoracyjne.
Poczatek września to dobry czas by zmienic dekoracje w pojemnikach przed domem. Przekwitające już surfinie i żeniszki zastąpię papryczkami i wrzosami. A potem wybiorę cebulki wiosennych kwiatów. I dzięki temu koniec tego sezonu płynnie przejdzie w początek następnego... 

6 komentarzy:

 1. Postawiłam doniczkę z wrzosem na kuchennym parapecie....już jesień... .

  OdpowiedzUsuń
 2. PIĘKNY POMYSŁ NA KOMPOZYCJĘ Z PAPRYCZKĄ ! A LEŚNE WRZOSY TO MELANCHOLIA SPOKOJU I UKOJENIA ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię chodzić po lesie gdy kwitną w nich wrzosy. Czasami można i grzybka wśród nich znaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wrzosy, wrzosy. Uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zawsze komentuje ale lubię tu zaglądać..nie zawsze miastowa kobieta , jak ja, może po przebywać z naturą, więc korzystam z jej uroków u Ciebie ile mogę:):
  Serdeczności z mej Krainy slę

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam kolor tych leśnych wrzosów. Bajecznie wyglądają takie kwitnące polany. Taka jesień jest piękna, oby jak najdłużej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...