25 mar 2012

Fioletowo-błękitnie...

Dzięki sprzyjającej pogodzie prawie cały weekend poświęciłam na wielkie wiosenne sprzątanie w ogrodzie. Byliny przycięte, liście wygrabione, zmarzlaki wyrzucone, nowe plany zakupowe poczynione...
Od kilku lat dosadzam jesienią wczesnowiosenne kwiaty. Mam w kilku miejscach kępki przylaszczek, nowe właśnie dosadziłam na wprost okna. Krokusy rozrastają się w spore skupiska, a dzięki temu, że kupuję różne odmiany to gdy przekwitają wcześniaczki, najpóźniejsze dopiero są w pączkach. W tym tygodniu dominują fioletowe: bardzo ciemne z jaśniejszym wnętrzem i średniofioletowe z pomarańczowymi słupkami.
Duże fioletowe, są dla mnie najbardziej "typowe", pamiętam jak w przedszkolu wycinaliśmy z bibułek fioletowe krokusy na Dzień Kobiet w takim właśnie odcieniu, i tak już zostało.
Nie wiem jak u Was, u mnie jest bardzo sucho, rozpoczęłam więc sezon podlewania ogrodu!

5 komentarzy:

 1. Piękne krokuski. Moimi chyba troszkę zainteresowały się nornice, bo zauważyłam, że ubyło. Trzeba będzie jesienią uzupełnić :)
  U mnie też sucho. Czekam na deszcz z niecierpliwością, bo chciałam zasilić nawozem trawnik ...

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie wciąż jeszcze nadmiar wody - gdyby było to możliwe, to chętnie bym się nią podzieliła :) Ale krokusy też już zakwitły. Nie wiedziałam, że odmiany kwitną w różnym czasie - to dla mnie cenna odmiana, będę szukać innych. POzdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie fioletowe krokusy zachwyciły mnie w parku w Wilanowie. Mieć "na własność" to coś niesamowitego!
  Poszukam, może uda mi się kupić i cieszyć się choć kilka dni. Widziałam niesamowite tulipany w oranżerii w Wilanowie.
  Faktycznie, na 8 marca mamie podarowałam kiedyś takie.
  Pozdrawiam i podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne krokusy, u mnie ich jak na lekarstwo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tez podlewam, dużo pod rododendrony no i moje bratki i tulipany, bardzo urosły przez ostatni tydzień, dosadziłam jeszcze hiacyntó, aby pszczółki miały co jeść
  pozdrawiam
  j

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...