4 wrz 2016

Florystyka jesienna...

W miniony weekend odwiedziłam wystawę Zieleń to Życie, w ramach której była także część florystyczna.
Choć blogerzy ogrodowi, skupiają się bardziej na ofertach roślin, maszyn i innych elementów do ogrodu, ja zawsze jestem miłośniczką kompozycji roślinnych.
Z całą pewnością, jest to miły powrót do dawnych marzeń o studiach florystycznych, a także podziw dla twórców coraz to nowych pomysłów na kompozycje nie tylko kwiatowe.
Powyższe trzy kompozycje, w formie dużych, płaskich bukietów najbardziej mi się podobały. Warto dokładnie przyjrzeć się idealnej harmonii kolorystycznej w każdej z ich, a także zestawieniu bardzo wielu gatunków. Widzę, że panuje moda na rozety liściowe sukulentów i kolorowe grzebienie celozji. Do tego - ogromna rozmaitość form astrów, dalii i chryzantem, plus nietypowe dodatki wokół. Nowe pomysły mogą ożywić już trochę oklepanie storczyki i anturia, prawda?
Oczywiście, trudno nie zachwycić się kompozycjami wielokolorowymi, których założenie polegało na zestawieniu bogactwa jesiennych kwiatów...
... także w kolorach wyjątkowo energetycznych:
 
Ciekawe pomysły dotyczyły także dużych, przestrzennych konstrukcji - dekoracji kwiaciarni albo kawiarenki. Podobają mi się znowu: celozje, sukulenty i elementy metalowego tła (rama łóżka?)
A na koniec, chyba żarcik... idzie jesień... czas pomyśleć o moherowym bereciku ;)
Inspirującej jesieni!

6 komentarzy:

 1. No faktycznie piękne! ja z braku czasu nie dotarłam już tam, oj w ogóle żałuję, że wszystko działo się tak szybko w te dni.. można byłoby więcej zobaczyć i porozmawiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda :) ja zawsze odwiedzam prezentacje florystyczne, oferta szkółek jest bardzo imponująca, ale już czuję się zaspokojona. Floryści zawsze czymś zaskakują...

   Usuń
 2. Zawsze z wielką przyjemności zatrzymuje się przy postach dotyczących florystyki. Piękne prace!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam florystów za zmysł artystyczny i tak bajeczne wykorzystanie kwiatów, liści i innych elementów żal mi tylko zawsze, że wytwory ich wyobraźni są tak krótkotrwałe

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie kwiatki i bukiety oraz wiązanki były śliczne! Piękne zdjęcia Mada! Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Andrzeju, zainspirowałeś mnie pawiowym bukietem :)

   Usuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...