26 wrz 2010

Jesienna Anita

Niektóre powojniki zaczynają kwitnąć późnym latem, w końcu sierpnia, a teraz w promieniach jesiennego słońca pokazują cały swój urok. Taką odmianą jest Anita, z grupy Tangutica.

Jak widać jest wprost obsypana dość dużymi kwiatami z szeroko rozchylonymi płatkami otaczającymi cytrynowe pręciki.
Anita, tak jak i inne odmiany z tej grupy, najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, dobrze znosi gleby wysychające. Mają gęstwinę delikatnych gałązek tworzących szybko szczelną zasłonę na płocie, altanie czy siatce. U mnie Anita rośnie na starym pniu sosny, przeplatając się z winobluszczem pięcioklapowym odmiany Star Showers, który w sezonie ma białe plamki na liściach, a teraz przebarwia się na różowo i czerwono.


W innej części ogrodu króluje dereń, w lecie stanowiący spokojne, zielone tło dla sąsiednich roślin, teraz króluje z purpurowymi liśćmi wznoszącymi się na bordowych pędach. Więcej o tym dereniu pisałam tu.

Także jesienią ogród pokazuje swoje wielobarwne oblicze...

2 komentarze:

 1. Piekne te jesienne zdjecia powojnikow, nawet nie wiedzialam, ze sa takie, ktore kwitna jesienia, kupilam jakies ale chyba kwitna wiosna i latem, jednak kupie ich jeszcze troche i obok winobluszczy posadze!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przychodzę się przywitać po powrocie z tatrzańskich podróży.
  Dla mnie ten powojnik to też nowość - ale już się przyzwyczaiłam, że z każdą wizytą u Ciebie poszerzam moją ogrodniczą wiedzę :)

  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...