4 sie 2009

Hortensja drzewiasta Anabelle

W mojej konkursowej kompozycji użyłam kwiatostanów hortensji drzewiastej odmiany Anabelle (Hydrangea arborescens).
Jest to silnie rosnący krzew o luźnym pokroju i delikatnych gałązkach, które w lipcu po prostu uginaja się pod ciężarem kwiatostanów. Koniecznie trzeba je podpierać! - Tak, ja nie podparłam i krzew nie ma super profesjonalnego kształtu.
Anabelle kwitnie wcześnie, w czerwcu-lipcu. Pączki są lekko seledynowe, kwiaty śnieżnobiałe, a przekwitając znów zmieniają się w odcienie zieleni.

Hortensja drzewiasta kwitnie na pędach tegorocznych, przycinamy ją jesienią albo wczesną wiosną. Jest wystarczająco mrozoodporna i bez kłopotu powinna kwitnąć w każdym sezonie. Wymagania co do gleby i stanowiska typowe jak dla hortensji: zacisznie i trochę kwaśnie, warto stosować specjalistyczne nawozy i zaaplikowac mikoryzę. A przekwitające kwiatostany, często rozmiaru dużego talerza doskonale się zasuszają:


Kolejne hortensje już kwitną, opisy wkrótce...

6 komentarzy:

 1. Mój ulubiony kwaiat : HORTENSJA.
  Prześlę ci zdjęcia moich dwóch i znów prośba będzie o radę. :) Mam nadzieję, ze nie masz mnie jeszcze dosyć z tymi ciągłymi pytaniami :) buziaki

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne te Twoje kwiaty, a bieluchna hortensja przecudna :) Jak będę się wybierała do Józefowa to na pewno dam Ci znać (ostrzegam :) wpadnę popodziwiać Twój ogród na żywo). Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, zapraszam, a o kolejnych hortensjach jeszcze będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj piekna ta twoja hortensja.,tez bym chciala taka miec w swoim ogrodku

  OdpowiedzUsuń
 5. jak uchronić hortensję przed zimą?jak ją okryć aby nie zmarzła

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie hortensje śą cudnej urody,mam kilka w ogrodzie.Dwa lata temu kupiłam "Renhy"Vanille Fraise jest to prawdziwa księżniczka wśród cudnych hortensji.Warto je sadzić w ogrodach są mało kłopotliwe w pielęgnacji a prezentują się pysznie.

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...