22 lut 2016

Zamoknięte pączki na przedwiosennej rabacie...

Wśród niezwykle zmieniającej się pogody nie jest łatwo znaleźć dłuższą, bezdeszczową chwilę na spacer po ogrodzie. Wczoraj w południe, jako krótki przerywnik pomiędzy kolejnymi ulewami wyszło słońce. Udało się wykorzystać ten moment na poszukiwanie pączków na kolejnych zwiastunach wiosny...
Nasz oczar trwa w cudownym rozkwicie, dając lekko cytrynową plamę pomiędzy jeszcze uśpionymi krzewami.
oczar
U jego stóp mam kolekcję ciemierników. Na niektórych widać już przygotowane do otwarcia pączki. Co roku staram się dosadzać kolejne, marząc jeszcze o odmianach podwójnych. W tym roku ciemne, bordowe ciemierniki zakwitną wcześniej niż białe.
ciemiernik
Na tej rabacie mam jeszcze białą forsycję (opisywaną już wielokrotnie, na przykład tutaj), która czeka w gotowości. Spodziewam się kwiatów w połowie marca, a na razie osłonki pączków lekko pękają i już widać różowobiałe płatki.
forsycja
Puchatość wierzbowych "kotków" nikogo już nie dziwi, jest radosnym dodatkiem do uśpionych rabat.
wiezrba
Prognozy na najbliższe dni nie zwiastują wielkiego ocieplenia. Pomimo tego, handlowcy zaklinają wiosnę! Nie mogłam się oprzeć pokusie i kupiłam mikro sadzonki bratków. Tak, zawsze cieszyłam się z wczesnych bratków  w marcu, teraz mam w lutym! Bratki są wytrzymałe na niewielkie przymrozki, poczekam aż jeszcze troszkę się wzmocnią i wyjadą do dużych donic przed dom. A na razie są to takie drobiazgi, choć z pączkami!
bratki
 
Tym zielonym bardzo zdjęciem kończę dzisiejszą opowieść. Mam zielone bratki, zieloną bluzkę, zielone kolczyki i zielone paznokcie. A wszystko dlatego, że w piątek mam wykład na 3 Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych w Poznaniu. Zapraszam!
 Pełen program tutaj - mój wykład w piątek, serdecznie zapraszam!
 
 

26 komentarzy:

 1. Bardzo fajne zdjęcia :) Ostatnio kupiłem sobie pierścień makro, tańsze niż obiektyw typowo makro. Polecam. To co dzięki niemu udaje się zrobić to niesamowite

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Mam zestaw pierścieni, potwierdzam, wychodzą cudne zdjęcia! Te powyżej, robione na szybko, w przerwie między deszczami, więc po prostu obiektywem makro...

   Usuń
 2. Wiosna się zbliża, wiosna tuż tuż :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja 3 lata temu kupiłam wiosną bratki, wsadziłam do doniczek na lato i po przekwitnięciem do ziemi....teraz bratki, choć nie takie duże jak pierwotnie ale kwitną na okrągło, zimą też i wszędzie się wysiewają. Aktualnie oprócz przebiśniegów są jedynymi kwitnącymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No popatrz, jakie dzielne! Ja też dbam o siewki jeśli mi się pojawią...

   Usuń
 4. Och jakie piękne, aż zazdroszczę, że nie mam ogrodu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj. Prawdziwe zwiastuny zbliżającej się wiosny! Super, ja chyba we środę zaudam się do nieodległego Grodziska Mazowieckiego na targ żeby poszukać bratków. Może już będą. Rok temu sadziłem pod koniec lutego. I przeżyły :) Do zobaczenia na Gardenii :) Będę w piątek i sobotę :) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udanych zakupów.Do zobaczenia! My będziemy w piątek!

   Usuń
 6. u mnie oczar marnie kwitnie w tym roku ale za to ciemierniki nadrabiają ;) też nie mogę doczekać się już wiosny.. do zobaczenia na Gardeni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi być równowaga, moje ciemierniki jeszcze czekają...Do zobaczenia!

   Usuń
 7. Piękne, ale ja słyszałam, że ma znowu ścisnąć mróz :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że Twój wykład w piątek będzie i się załapię :)
  Ja w tym roku kupiłam mojego pierwszego ciemiernika (w owadzim sklepie) i mam nadzieję teraz powiększać "kolekcję". U mnie od wczoraj pierwsze pąki krokusów widać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak w piątek. W sobotę muszę być u siebie na zajęciach :)

   Usuń
 9. Piękne zdjęcia :-) Szkoda, że nie mogę być na wykładzie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Podczas poszukiwania materiałów do wykładu znalazłam dużo bardzo ciekawych informacji. Myślę, że opiszę je w formie artykułów, żeby były też tutaj...

   Usuń
 10. Bardzo fajne zdjęcia! Wiosna tuż tuż a u mnie w ogrodzie straszny bałagan, trzeba posadzić nowe kwiatki, przekopać trawnik. Miejmy nadzieje, że zima już do nas nie zawita.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! zima pewnie już nie, ale takie powiewy jak wczorajsza burza śnieżna pewnie jeszcze będą :(

   Usuń
 11. Niewiele jeszcze oznak wiosny w moim ogrodzie, więc z przyjemnością patrzę na te wszystkie nabrzmiałe pączki w Twoim. Tylko wiosenne cebulowe zaczęły wyłazić z ziemi... Nie mogę się doczekać! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak, my też czekamy, te ostatnie chłodne dni nas trochę wymęczyły :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne porady, wielkie dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. 3 tygodnie i wiosna. W końcu będzie można zająć się ogrodem i odpoczynkiem na świeżym powietrzu.

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...