18 kwi 2012

Magnolie - rozpoczęcie sezonu

Jedne z najpiękniejszych kwiatów: magnolie. Doskonałe w swojej prostocie, wiele prostych płatków białych, różowawych lub różowych.
Między pokręconymi gałązkami przelatują pokrzykując sikory i wróble.
Jako pierwsza zakwita magnolia gwiaździsta (Magnolia stellata), która często podmarza w chłodne noce. Niezmiennie, każdej wiosny zachwycają mnie magnolie przed gmachem starej biblioteki UW. Na końcach płatków korony widać brązowe ślady po tegorocznych zimnych kwietniowych nocach.
A w moim ogrodzie, jeszcze w pączkach czekają późniejsze, różowe odmiany magnolii.
Jaka jest Wasza ulubiona odmiana magnolii?

6 komentarzy:

 1. Nie mam i nie chcę magnolii u mnie w ogrodzie, ale bardzo lubię oglądać je u innych. Zawsze zachwycam się ich kwiatami. Co roku jeżdżę do pewnego ogrodu gdzie rośnie wiele drzew magnolii oraz azalie i rododendrony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne okazy! Pewnie wymagają dużo opieki. Pamiętam te obok BUWu. Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie rosną też dostojne drzewa magnolii, nie byłam i nie wiem czy już kwitną.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam trzy magnolie Sulangeana biało różowa, cytrynowa ale jak sie nazywa nie wiem i fioletowa, zobaczymy jak zakwitną, bo wszystkie magnolie lubię i to bardzo
  pozdrawiam
  j

  OdpowiedzUsuń
 4. jak czytam o magnoliach to mnie serce boli...moja z tego roku przemarzła ...a ta z tamtego roku nic nie rusza...
  wszystkie odmiany sa piękne

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi w tym roku dużo przemarzło..i ogólnie zmarniało..pora zadbać w tym roku z podwojoną siłą.Dostałam dziś gazetkę Lidla,a tam pełno narzędzi i akcesoriów w jak zwykle dobrej jakości i cenach.Jakość zawsze dobra dlatego,idę tam właśnie po zraszacz i wąż.pozdrawiam,Magda

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę zajrzyj do mnie i odbierz wyróżnienie...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...