3 maj 2009

Radosna serduszka okazałaPrzełom kwietnia i maja to radosny moment, kiedy wiele roślin rozpoczyna kwitnienie. Jedną z moich ulubionych kwitnących w tym czasie bylin jest Serduszka okazała (Dicentra spectabilis).
Roślina ta powinna być sadzona w miejscach półcienistych, na glebie próchniczej, nie suchej. Najlepiej czuje się u podstawy krzewów lub na rabacie bylinowej. Sadząc serduszka pamiętajmy, że osiągną dość duże rozmiary- do 80 cm wysokości i szerokości, a krótko po kwitnieniu- znikną ustępując miejsca innym roślinom. Z tego względu miejsce ich posadzenia należy oznaczyć, a w ich sąsiedztwie posadzić takie rośliny, które będą dekorować rabatę latem i jesienią.

W sprzedaży są dwie odmiany serduszki: biała i różowa, obydwie najlepiej jest sadzić lub wysiewać z nasion jesienią, gdyż potrzebują okresu chłodu do rozpoczęcia wegetacji.

W moim ogrodzie serduszka rosną koło krzewów, które kwitną wczesną wiosną: forsycji i czeremchy. Blisko serduszek posadziłam rozchodniki, dąbrówkę i róże, które wypełnią rabatę przez resztę sezonu.


Czy zaprosisz serduszka do swojego ogrodu?

2 komentarze:

  1. Balbino, ten post i zdjęcia są z 3 maja, minęły już dwa tygodnie a serduszka ciągle kwitną...

    OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...