9 maj 2009

Już kwitną bodziszki...

Na liście moich ulubionych roślin są także bodziszki (Geranium).
Wnoszą one do ogrodu wiele odcieni błekitu, bieli, różu i fioletu. Jest wiele odmian, kwitnących w zasadzie już od maja do końca lata. Dodatkowo, jesienią liście bodziszków przebarwiają się ciekawie, a jeśli zima nie jest zbyt mroźna, pozostają na roślinie nawet do wiosny.
Bodziszki łatwo można rozmnażać dzieląc starsze kępy, często wokół starszych roślin pojawiają sie liczne siewki, które można odsadzić.
Bodziszki to byliny niekłopotliwe, nie chorują, nie wymarzają. Można je uprawiać na przeciętnym podłożu, w miejscu półcienistym lub cienistym. Należy unikac ostrego słońca i kwaśnej gleby. Jeśli nie wiesz jaką rośłinę posadzić u stóp krzewów w miejscah dość ciemnych, posadź bodziszki!
Zobacz jaki dekoracyjny jest bodziszek żałobny o licznych ciemnofioletowych kwiatach i dekoracyjnych liściach, posadzony w moim ogrodzie pomiędzy innymi bylinami.

2 komentarze:

 1. Nie uważasz, że bodziszki są nieco niedocenianymi bylinami?
  Szkoda, bo są naprawdę bardzo wdzięczne i tak wspaniale okrywają powierzchnię, tworzą prawdziwe fioletowo - różowe łany.
  Ja bardzo lubię ich kwiaty- takie delikatne, że przywodzą na myśl motyle skrzydła.
  Pozdrawiam majowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Florentyno,
  staram się powiększać kolekcje moich bodziszków. W miarę jak będą kwitły, będę umieszczać ich zdjęcia. Są wspaniałe, zwłaszcza w miejscach półcienistych...

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...