16 maj 2010

Majowa obfitość

Deszczowy jest maj w tym roku. Dzięki temu rośliny rosną bardzo bujnie, tworząc obfite i gęste kompozycje. Zieleń liści w wielu odcieniach tworzy niesamowitą mozaikę z kropelkami innych kolorów.
Niektóre rośliny są ciekawe ze względu na swoją formę. Jedną z moich faworytek jest pokręcona bordowolistna leszczyna. Przy niej posadziłam żurawki w różnych odcieniach bordowego.


Jak widać powyżej wilgotny maj sprzyja paprociom, między którymi nieśmiało przepychają się chabry.
W moim ogrodzie mam wiele odmian o kolorowych liściach, które wprowadzają trochę odmiany nawet gdy nie kwitną. Jedną z moich ulubionych jest trzmielina, której biało-zielone liście ścielą się u stóp różanaczników w przedogródku.Zdjęcie powyżej to widok z okna jakby ujęty w ramy: czerwonolistnej śliwy- z lewej i kolumnowej wiśni- z prawej.

Dzisiaj też pada- ale czy warto narzekać?

4 komentarze:

 1. Pięknie! Rośliny rosną gęsto i w ślicznych kompozycjach. U mnie jeszcze pełno miejsca na rabatach. Też obserwuję ten bujny wzrost roślin choc niestety również chwasty wyrastają po kolana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Qra Domowa16 maja, 2010

  pięknie u Ciebie!!!też lubię rośliny o różnych kolorach liści.Dlatego m.in.orzecha laskowego kupiłam czerwonolistnego....pięknie rosnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne, klimatyczne kompozycje. Miło wybrać sie na spacer po Twoim ogrodzie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bujnie wszystko rośnie ale nawet nie ma jak się z tego cieszyć...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Nie wyrażam zgody na ukryte reklamy w komentarzach!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...